Sort by

BB has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Critique of Separation

Critique of Separation

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Human Bullet

The Human Bullet

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Room with a View

A Room with a View

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Repression

Repression

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Critique of Separation

Critique of Separation

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Shinjuku Thief

Diary of a Shinjuku Thief

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Rob Delaney: Jackie

Rob Delaney: Jackie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Good-for-Nothing

Good-for-Nothing

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry