Sort by

brimmerbeller has logged 25 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bait

Bait

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Uppity: The Willy T. Ribbs Story

Uppity: The Willy T. Ribbs Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bush Mama

Bush Mama

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry