Sort by

Brinn_Dwyer has logged 42 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jekyll and Hyde... Together Again

Jekyll and Hyde... Together Again

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rasp

Rasp

2017
×
★★
Edit this entry  
21
The Moonlight Man 2

The Moonlight Man 2

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Moonlight Man

The Moonlight Man

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Targets

Targets

1968
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★½
Edit this entry  
14
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★½
Edit this entry  
13
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Brainscan

Brainscan

1994
×
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Flamingo Kid

The Flamingo Kid

1984
×
★★
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry