Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Velan

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • Memoria

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Nona

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Impossible Things

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Kaali Khuhi

    ★★

  • Canvas

  • Short Vacation

    ★★★★

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Ginny Weds Sunny

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • Love Aaj Kal

    ★½

  • Fantasy Island

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★½

  • Nasir

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Better Days

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★