• Tenet

  • Miss Americana

    ½

  • Tolo Tolo

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Mister America

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • Il signor Diavolo

  • A Score to Settle

  • The Lion King

  • Anima

    ½

  • Midsommar

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • Domino

  • The Traitor

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

  • Tolkien

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captive State

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★

  • The Art of Self-Defense

  • The Beach Bum

  • The First King

  • Alita: Battle Angel

  • Apollo 11

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Mortal Engines

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Creed II