• As They Made Us

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • Deep Water

  • X

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

  • Fresh

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Night Night

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Harder They Fall

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • God's Not Dead: We The People

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Sounds Like Love

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • Cry Macho

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cinderella

  • Belfast

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Old

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

  • A Hero

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Annette

    ★★½

  • Die in a Gunfight

  • The Tomorrow War

  • Clean

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Infinite

  • In the Heights

    ★★