Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lessons in Chemistry

Lessons in Chemistry

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crowded Room

The Crowded Room

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wanted

Wanted

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry