Finn has logged 692 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tweet

Tweet

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Moments

Moments

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Loop

Loop

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sissi: The Young Empress

Sissi: The Young Empress

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sissi

Sissi

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Sister of the Groom

Sister of the Groom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry