Finn has logged 60 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Imagining Zootopia

Imagining Zootopia

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La luna

La luna

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secrets of the King Cobra

Secrets of the King Cobra

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Into the Unknown: Making Frozen II

Into the Unknown: Making Frozen II

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry