Sort by

Finn has logged 704 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Riding: The Year of Our Lord 1983

Red Riding: The Year of Our Lord 1983

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Riding: The Year of Our Lord 1980

Red Riding: The Year of Our Lord 1980

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry