Adam has logged 30 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★½
Edit this entry  
25
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Three Comrades

Three Comrades

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Cause

Just Cause

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
Left-Handed Fate

Left-Handed Fate

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch Grinches the Cat in the Hat

The Grinch Grinches the Cat in the Hat

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Heat

Heat

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry