NightOfTheCreeps has logged 29 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Streets of Vengeance

Streets of Vengeance

2016
×
½
Edit this entry  
28
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lunch Ladies

Lunch Ladies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Transmission

The Transmission

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cherry Tree

Cherry Tree

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry