NightOfTheCreeps has logged 686 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Edit this entry  
27
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★
Edit this entry  
24
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★
Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Terror Firmer

Terror Firmer

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Poultry in Motion: Truth Is Stranger Than Chicken

Poultry in Motion: Truth Is Stranger Than Chicken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry