NightOfTheCreeps has logged 72 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
30
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★
Edit this entry  
29
Hitch-Hike

Hitch-Hike

2013
×
½
Edit this entry  
29
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sharkenstein

Sharkenstein

2016
×
½
Edit this entry  
29
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
Edit this entry  
28
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★
Edit this entry  
27
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Joe Spinell Story

The Joe Spinell Story

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Maniac 2: Mr. Robbie

Maniac 2: Mr. Robbie

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wicked One

The Wicked One

2017
×
Edit this entry  
24
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★
Edit this entry  
22
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Circus Kane

Circus Kane

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Horsemen

Horsemen

2009
×
★★
Edit this entry  
18
Spun

Spun

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Feast

Feast

2005
×
★★
Edit this entry  
18
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Edit this entry  
15
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Edit this entry  
15
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parents

Parents

1989
×
★★★½
Edit this entry  
14
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Book of Monsters

Book of Monsters

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★½
Edit this entry  
11
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★½
Edit this entry