• Can't Get You Out of My Head

  • Alabama Snake

    ★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Another Round

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Tenet

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • #Alive

  • Beastie Boys Story

  • The Dark and the Wicked

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • The Hunt

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gunda

  • Gretel & Hansel

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Black Bear

  • The Dissident

  • Boys State

  • Dick Johnson Is Dead

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • Underwater

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

  • The Irishman

    ★★★★

  • Butt Boy

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Saint Maud

  • Synchronic

  • Knives Out

    ★★★½

  • Collective

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 1BR

  • Vivarium

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Pickup Game

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

  • Our Planet

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Extra Ordinary

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Tread