brolanski has logged 406 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Proxy

Proxy

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kemper on Kemper: Inside the Mind of a Serial Killer

Kemper on Kemper: Inside the Mind of a Serial Killer

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Clown

Clown

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Edit this entry  
13
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Powder Blue

Powder Blue

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rings

Rings

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry