Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Medieval

Medieval

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
17
My Beautiful Man: Eternal

My Beautiful Man: Eternal

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

2023
×
★★
Edit this entry  
16
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fireworks

Fireworks

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Norwegian Dream

Norwegian Dream

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry