• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Your Honor

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★