liam has logged 72 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shadows

Shadows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Road House

Road House

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
View from the Top

View from the Top

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry