liam has logged 58 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parade

Parade

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trafic

Trafic

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bambi

Bambi

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry