Sort by

brookeburns has logged 422 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Just for You

Taylor Swift: Just for You

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
10
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★½
Edit this entry  
01
28 Days

28 Days

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
01
Summertime

Summertime

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry