Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★