• The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Troop Zero

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Then Came You

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Like Father

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Life in the Doghouse

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Prospect

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Mary Magdalene

  • Game Night

    ★★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★½

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★½

  • Forever My Girl

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Early Man

    ★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½