• Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • SPF-18

    ½

  • November Criminals

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Kodachrome

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • American Assassin

    ★★★

  • Crooked House

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Descendants 2

    ★★½

  • #realityhigh

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★★½

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • You Get Me

    ½

  • The Circle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • Smurfs: The Lost Village

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★★★★

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ballerina

    ★★★½

  • The Thinning

    ★★½

  • Trolls

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Sing

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★★★½

  • Bad Moms

  • Nerve

    ★★½

  • Adventures in Babysitting

    ★★★

  • The Shallows

    ★★★★½

  • Internet Famous

    ½

  • Jessica Darling's It List

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • The BFG

    ★★★★

  • The Do-Over

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★½

  • Raising the Bar

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★★

  • Mother's Day

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Boss

    ★★★