• Men

    ★★★½

  • Jackass 4.5

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Abominable Snow Baby

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Diana: The Musical

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Deep House

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Seaspiracy

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Red Dot

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Little Fish

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Escaping the Fragile Planet

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★