• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★★

  • More Than Family

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Taeyeon

    ½

  • TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • 6-Headed Shark Attack

    ½

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★