• Don't Look Up

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • El Angel

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Miracle Season

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½