brooklyn has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry