Bruhx has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read prior review Edit this entry  
26
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry