Sort by
  • Violent Night

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • The Storied Life of A.J. Fikry

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • 13: The Musical

    ★½

  • Beast

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★★½