Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
War and Peace, Part III: The Year 1812

War and Peace, Part III: The Year 1812

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
War and Peace, Part II: Natasha Rostova

War and Peace, Part II: Natasha Rostova

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
War and Peace, Part I: Andrei Bolkonsky

War and Peace, Part I: Andrei Bolkonsky

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last House on Dead End Street

Last House on Dead End Street

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magic Spot

Magic Spot

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slingshot Cops

Slingshot Cops

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monsters, Marriage and Murder in Manchvegas

Monsters, Marriage and Murder in Manchvegas

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Confess

I Confess

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead of Night: The Exorcism

Dead of Night: The Exorcism

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Investigation Agency

Paranormal Investigation Agency

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arcade

Arcade

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry