Sort by

Brennan Saur has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
O

O

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Secrets of the Clown

Secrets of the Clown

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry