• In The Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Space Sweepers

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Sai Gon in the Rain

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • Don't Peek

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★½

  • The Stunt Double

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ½

  • Shadowed

  • Date Night

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • DC Showcase: Death

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Rom

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

  • Undone

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★