BrossKyle has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
Voicemails From Strangers

Voicemails From Strangers

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Orange Drive

Orange Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
[REC]

[REC]

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Manhattan

Manhattan

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry