• Cruella

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Redemption Day

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Spell

    ★★★½

  • Horizon Line

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Ammonite

  • Black Is King

  • Host

    ★★★★

  • Force of Nature

  • Athlete A

    ★★★½

  • Lapsis

    ★★★★

  • Feel the Beat

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • 12 Hour Shift

    ★½

  • Tigertail

  • The Invisible Man

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Dissident

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • Dracula

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Gallows Act II

  • Impetigore

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

  • The Beach House

  • American Son

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Rabid

    ★★★★

  • Dark Encounter

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 7500

  • School Spirit

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • 1BR

    ★★★½

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • Bit

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Furies

    ★★½

  • I Trapped the Devil