Brouhaha has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freaks

Freaks

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Grudge

The Grudge

2020
×
Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
05
21

21

2008
×
★½
Edit this entry  
04
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Repo Men

Repo Men

2010
×
★½
Edit this entry  
02
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★
Edit this entry  
22
Revolver

Revolver

2005
×
★½
Edit this entry  
21
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★½
Edit this entry  
15
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pony Soldier

Pony Soldier

1952
×
Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Night of the Generals

The Night of the Generals

1967
×
★★½
Edit this entry  
08
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
Edit this entry  
08
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★
Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Sherrybaby

Sherrybaby

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
Edit this entry  
30
For Love or Money

For Love or Money

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Narcopolis

Narcopolis

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★
Edit this entry  
26
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★½
Edit this entry  
21
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★½
Edit this entry  
18
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
Edit this entry  
17
The Gallows

The Gallows

2015
×
Edit this entry  
17
Operator

Operator

2015
×
Edit this entry  
16
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Night and the City

Night and the City

1950
×
Edit this entry  
02
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★½
Edit this entry  
02
Whirlpool

Whirlpool

1949
×
★★
Edit this entry  
01
Herbie Goes to Monte Carlo

Herbie Goes to Monte Carlo

1977
×
Edit this entry