RSS feed for Kat
  • Little Women

  • Zombieland: Double Tap

  • Knives Out

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Rabbit

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Get Out

  • Mudbound

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Finding Dory

  • The Revenant

  • Inside Out

  • The Invitation

  • Brooklyn

  • The Witch

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

  • Frozen

  • What If

    ★★★★

  • About Time

  • The Lone Ranger

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Ruby Sparks

  • Beasts of the Southern Wild

  • Brave

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • The Intouchables

  • TRON: Legacy

  • Tangled

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Secret World of Arrietty

  • Inception

  • Prince of Persia: The Sands of Time

  • The Lovely Bones

    ★★

  • The Princess and the Frog

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Zombieland

  • I Am Love

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Inglourious Basterds