• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Rabbit

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • What If

    ★★★★

  • The Village

    ★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★½

  • Ruby Sparks

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • Napoleon Dynamite

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Almost Famous