• Rise

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • House Comes with a Bird

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Bones

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½