bianca has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Noah

Noah

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hoot

Hoot

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jessica Darling's It List

Jessica Darling's It List

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shawn Mendes: Live in Concert

Shawn Mendes: Live in Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry