bianca has logged 48 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry