Sort by
  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

  • Nope

    ★★★★

  • D.B. Cooper: Where Are You?!

    ★½

  • Spiderhead

    ★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Seventeen: Power of Love

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

  • Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Scream

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • King Richard

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Mank

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Colette

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Do Not Split

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Who Killed Little Gregory?

  • Frozen II

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Harriet

    ★★½