• Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★½

  • In the Earth

    ★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Come As You Are

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ray & Liz

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Handsome Devil

    ★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • People, Places, Things

    ★★½

  • Advantageous

    ★★½

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★