Logan has logged 51 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midori

Midori

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ratter

Ratter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marine 5: Battleground

The Marine 5: Battleground

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
God of War

God of War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Earth

Dead Earth

2020
×
Edit this entry  
01
Wreck

Wreck

2020
×
½
Edit this entry