bruna has logged 146 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cold Tropics

Cold Tropics

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry