bruna has logged 31 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Una

Una

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry