Sort by

bruna has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The General

The General

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wave

The Wave

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Eletrodoméstica

Eletrodoméstica

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Paulo Bruscky

The Adventures of Paulo Bruscky

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Recife de Dentro pra Fora

Recife de Dentro pra Fora

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Prelude to War

Prelude to War

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Cotton Girl

The Little Cotton Girl

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry