Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vice

Vice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
Edit this entry  
13
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry