• The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • France

  • Titane

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Première vague

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Underground

    ★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Notturno

  • How I Became a Superhero

    ★★

  • Mandibles

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Videophobia

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Antigone

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • South Terminal

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★½

  • All About Yves

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • The Halt

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Joan of Arc

    ★★★

  • The Whistlers

    ★★★

  • The Orphanage

  • Indianara

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★

  • Kongo

  • Atlantics

    ★★★½