BrunoD has logged 136 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No

No

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
GUO4

GUO4

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Antigone

Antigone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Padre Padrone

Padre Padrone

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Deuxième Souffle

Le Deuxième Souffle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monument

Monument

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Videophobia

Videophobia

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry